Search
Close this search box.
هزینه تعویض مفصل لگن در سال 1402

هزینه تعویض مفصل لگن در سال 1402

هزینه تعویض مفصل لگن در سال 1402 به عوامل مختلفی بستگی دارد که باید به آنها توجه داشته باشید و برای اقدام برای این جراحی تمام نکات را در نظر داشته باشید. عوامل موثری که در این مقاله قصد داریم در اختیار شما قرار دهیم؛ مقداری هزینه این جراحی را متغیر خواهند کرد. با ما همراه باشید تا از تمام نکات بهره مند شوید.

هزینه تعویض مفصل لگن در سال 1402

عوامل موثر بر هزینه تعویض مفصل لگن در سال 1402

همانطور که ذکر کردیم عوامل بسیاری وجود دارند که بر این امر موثر می باشند. البته توجه داشته باشید با برنامه ریزی دقیق و حساب شده، هیچ جای نگرانی برای هزینه تعویض مفصل لگن در سال 1402 وجود ندارد و می توانید با رعایت نکاتی که در اختیار شما قرار می دهیم بدون ایجاد هیچگونه مشکلاتی تمام هزینه را پرداخت کنید.

عوامل مهم و موثر بر هزینه تعویض مفصل لگن عبارتند از:

  • روش جراحی تعویض مفصل لگن:

اولین عامل موثر بر هزینه تعویض مفصل لگن در سال 1402، نوع و روش جراحی می باشد. این امر با توجه به اینکه از چه نوع پروتزی استفاده خواهد شد و به تشخیص پزشک کدام مفصل لگن نیاز به تعویض خواهد داشت متغیر می باشد. همچنین امکان دارد از روش آرتروسکوپی لگن نیز برای درمان استفاده شود.

  • تهیه مفصل مصنوعی لگن:

مهمترین عامل موثر بر هزینه جراحی تعویض مفصل لگن در سال 1402، تهیه مفصل مصنوعی لگن می باشد. این مفصل مصنوعی به صورت جداگانه از تمامی هزینه های این جراحی حساب می شود و با بررسی کیفیت این مفصل های مصنوعی قیمت آن ها تغییر خواهد کرد. همچنین توجه داشته باشید این مفصل های مصنوعی را باید از برند های معتبر تهیه کنید تا از بروز هرگونه عوارضی جلوگیری شود.

  • دستمزد متخصص:

نکته دیگری که بر هزینه این جراحی موثر خواهد بود، دستمزد پزشک و متخصص شما می باشد. همیشه این نکته را باید در نظر داشته باشید که برای اقدام به هر نوع از جراحی دستمزد پزشک با توجه به متخصص بودن آن تغییر می کند  و به صورت جداگانه محاسبه خواهد شد.

البته توجه داشته باشید که میزان تبحر و معروفیت متخصص ارتوپدی شما نیز در این امر بی تاثیر نخواهد بود و موجب متغیر شدن هزینه تعویض مفصل لگن در سال 1402 خواهد شد.

  • دستمزد پرسنل:

در ادامه دستمزد پرسنل نیز بر هزینه جراحی تعویض مفصل لگن در سال 1402 موثر خواهد بود و به گفته دیگر به صورت جداگانه بر روی این جراحی حساب خواهد شد. زیراکه پرسنل نیز در تمام طول جراحی در کنار پزشک منتخب شما می باشند و وضعیت حیاتی شما را در هنگام بیهوشی مورد بررسی قرار خواهند داد.

  •  تجهیزات اتاق عمل:

نکته دیگری که بر هزینه این جراحی تاثیر خواهد داشت، میزان بروز بودن تجهیزات اتاق عمل و نحوه جراحی متخصص منتخب می باشد که این امر رابطه مستقیمی با نتیجه جراحی شما خواهد داشت. بنابراین اگر یک نتیجه مطلوب و برگشت ناپذیر از جراحی تعویض مفصل لگن در سال 1402 می خواهید؛ بهتر است به این نکات توجه بیشتری را اختصاص دهید.

  • آزمایشات تجویز شده:

در ادامه برای اقدام به هر جراحی، به دستور پزشک شما موظف هستید تا آزمایشات مورد نظر را انجام دهید تا بررسی های مورد نیاز توسط پزشک انجام شود و با تشخیص پزشک اقدام به جراحی تعویض مفصل لگن کنید. البته توجه داشته باشید این امکان وجود دارد که برخی از آزمایشات مورد نیاز تحت پوشش بیمه انجام شوند و نیازی به پرداخت هزینه نباشد. بنابراین این امر با مراجعه به بهترین جراح ارتوپدی در باقرخان مشخص خواهد شد.

  • هزینه بیمارستان:

در نهایت با توجه به این نکته بعد از جراحی تعویض مفصل لگن باید حداقل 3 روز در بیمارستان بستری بمانید، هزینه جراحی تعویض مفصل لگن در سال 1402 تغییر خواهد کرد. البته توجه داشته باشید این امر بستگی به بستری شدن در بیمارستان خصوصی و یا دولتی نیز دارد. همچنین در برخی از مواردی که مشکل شما حاد نباشد، می توانید با دستور و تشخیص پزشک به صورت سرپایی این جراحی را در کلینیک نیز انجام دهید.

  • هزینه های مراقبتی پس از جراحی:

در نهایت علاوه بر تمام نکاتی که تا به اینجا ذکر کردیم، هزینه های بعد از جراحی تعویض مفصل لگن در سال 1402 را نیز باید در نظر داشته باشید. این هزینه ها عبارتند از :

  1. داروهای مورد نیاز بعد از جراحی که با تجویز پزشک حتما باید مصرف شوند.
  2. جلسات فیزیوتراپی بعد از جراحی که به دستور پزشک تجویز می شوند.
هزینه تعویض مفصل لگن در سال 1402

سوالات متداول هزینه تعویض مفصل لگن در سال 1402

آیا هزینه تعویض مفصل لگن تحت پوشش بیمه قرار دارد؟

این جراحی از آنجایی که تحت درمان انجام می شود، اکثر مرکز های بیمه آن را تحت پوشش خود قرار می دهند. البته توجه داشته باشید برای تهیه مفصل مصنوعی لگن امکان دارد هزینه آن توسط بیمه پرداخت نشود.

میزان شناخته شدن جراح منتخب بر هزینه تعویض لگن در سال 1402 موثر می باشد؟

بله، همانطور که ذکر کردیم هرچقدر میزان تبحر جراح منتخب بالاتر باشد، هزینه این جراحی را متغیر خوهد کرد. البته توجه داشته باشید با انتخاب بهترین جراح تعویض لگن، نیجه مطلوبی را جربه خواهید کرد وهیچگونه عوارضی برای شما به وجود نخواهد آمد.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *