Search
Close this search box.
بهترین سن برای تعویض مفصل لگن

بهترین سن برای تعویض مفصل لگن

بهترین سن برای تعویض مفصل لگن چه زمانی است؟ این سوالی است که امروزه ذهن بیشتر افراد را درگیر خود کرده است. بهتر است بدانید هنوز پاسخ دقیق این سوال پیدا نشده است و پزشکان نظرات مختلفی نسبت به این امر دارند. از آنجایی که در زندگی امروزه تحرک و تغذیه غذایی مناسبی در زندگی افراد وجود ندارد با گذشت زمان سن این جراحی نزولی شده است. بنابراین دسترسی به پاسخ این سوال تنها با مراجعه به پزشک مشخص خواهد شد و اینکه آرتروز شما در چه مرحله ای می باشد. 

اگر قصد انجام این جراحی را دارید و میخواهید از این امر مطلع شوید با ما در این مقاله همراه باشید تا تمامی نکات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهیم.

بهترین سن برای تعویض مفصل لگن

بهترین سن برای تعویض مفصل لگن چه زمانی است؟

جراحی تعویض مفصل لگن برای افراد در رده سنی بین 26 تا 69 انجام خواهد شد. البته این امر به تشخیص پزشک بستگی دارد و اکثر پزشکان در صورت بروز این بیماری سعی دارند از اقدام به جراحی خودداری کنند. در صورتی که با انجام انواع روش های درمانی آرتریت لگن درمان نشد، در آن صورت باید برای جراحی تعویض مفصل لگن آماده شوید. 

البته توجه داشته باشید در برخی از مواقع در هنگام کودکی این جراحی را انجام داده اند و به دلیل موفقیت آمیز نبودن جراحی موظف هستند در هنگام بزرگسالی نیز این جراحی را انجام دهند تا به بهبودی کامل دسترسی پیدا کنند. 

چرا بهترین سن برای تعویض مفصل لگن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد؟

برای جراحی تعویض مفصل لگن پزشک شما باید از مهارت بالایی برخوردار باشد تا از بروز هرگونه عوارضی جلوگیری شود. بنابراین شما باید با مراجعه به بهترین جراح ارتوپدی در باقرخان از بهترین مشاوره ها و پیشنهادات ایشان بهره مند شوید تا در نهایت بهترین تجربه و نتیجه را از این جراحی داشته باشید. با توجه به نکاتی که تا به اینجا ذکر کردینم، این امر از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. زیرا که در صورتی که سن مناسب این جراحی را انجام ندهید این امکان وجود دارد با گذشت زمان مجدد مشکلاتی برای شما به وجود بیایند. بنابراین به این نکته توجه کافی و لازم را داشته باشید. 

در ادامه باید ذکر کنیم بهترین سن برای جراحی تعویض مفصل لگن به آسیب های وارد شده نیز بستگی دارند. به عنوان مثال در جوانا با بروز آسیب های جدی بر لگن نیاز به تعویض مفصل لگن می باشد و در افراد مسن با بالا رفتن سن و بروز بیماری آرتروز نیاز به انجام جراحی تعویض مفصل لگن می باشد. تمام این نکات و تشخیص صحیح با مراجعه به پزشک مشخص خواهد شد و در نهایت شما بهترین نتیجه را از این جراحی خواهید داشت. توجه کنید هنگامی که احساس درد و ناراحتی در نواحی لگن افزایش پیدا کرد موظف هستید در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید.

فاکتورهای تعیین کننده بهترین سن برای جراحی تعویض مفصل لگن

برای تعیین بهترین سن برای جراحی تعویض مفصل لگن فاکتور های وجود دارند که به شما کمک میکنند تا تشخیص دهید بیماری شما در چه مرحله ای قرار دارد و در نهایت چه زمانی برای جراحی تعویض مفصل لگن شما مناسب است.

برخی از فاکتورهای تعیین کننده بهترین سن جراحی تعویض مفصل لگن عبارتند از:

  • شدت و نوع مشکلات مفصل:

در صورتی که احساس درد و ناراحتی در افراد با درمان هایی مانند فیزیوتراپی و آنتی بیوتیک ها قابل درمان نباشد، در آن صورت نیاز به انجام جراحی تعویض مفصل لگن می باشد. 

البته توجه داشته باشید جراحی تعویض مفصل لگن در سنین پایین بسیار محدود می باشد و در موارد ضروری موظف به انجام آن می شوید. 

  • میزان فعالیت فیزیکی:

فاکتور دیگری که بر این امر تاثیر گذار است، میزان فعالیت فیزیکی شما می باشد. افرادی که به صورت کامل فعالیت بدن خود را متوقف کرده و به گفته دیگر از دست داده اند، موظف هستند در اولین فرصت اقدام به این جراحی کنند. 

  • میزان سلامت جسمانی:

فاکتور دیگری که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، سلامت جسمانی و عمومی فرد می باشد. در صورتی که فرد مبتلا به بیماری های زمینه ای باشد با گذشت زمان از جراحی در صورت عدم مراقبت های لازم، مشکلات جدی تری به وجود خواهند آمد. بنابراین برای جلوگیری از هرگونه عوارضی باید در انتخاب پزشک خود دقت کافی را داشته باشید و بعد از جراحی به تمامی نکات و مشاوره های ذکر شده توسط پزشک عمل کنید. 

نتیجه گیری:

با توجه به تمامی نکاتی که تا به اینجا ذکر کردیم، بهترین سن برای جراحی تعویض مفصل لگن بستگی به متغیر های مختلف دارد که در نهایت با مراجعه به پزشک و انجام معاینات لازم دارد. در واقع می توان گفت سن دقیق برای انجام این جراحی با توجه به مشاوره های دقیق متخصص مشخص خواهد شد. همچنین توجه داشته باشید برای بهبودی سریعتر و نتیجه گیری بهتر این جراحی باید تمامی نکات قبل و بعد از جراحی تعویض مفصل لگن را رعایت کنید تا همه چیز همانگونه پیش رود که انتظارش را داشته اید. 

سوالات متداول بهترین سن برای تعویض مفصل لگن 

چرا نیاز تعویض مفصل لگن می باشد؟

در صورتی که مشکلاتی مانند آرتروز با روش های دیگر قابل درمان نباشد و آسیب های جدی به مفصل وارد شده باشد نیاز به انجام ای جراحی می باشد. 

تاخیر در تعویض مفصل لگن چه مشکلاتی را همراه خود دارد؟

تاخیر در اقدام به جراحی تعویض مفصل لگن مشکلات جدی تری را پیش رو خواهد داشت و در نهایت با بالا رفتن سن آسیب ها بیشتر خواهد شد. 

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *